Price: ₹175
Original Price: ₹292
Meet your skin's new reset button. Formulated for all skin types, but especially beneficial for dryness, dullness, and uneven texture. This Slow Sunday Rose Brightening Toner hydrates and soothes skin, and removes the final traces of makeup effortlessly. Infused with rose extract and sodium hyaluronate, this toner brightens skin tone and delivers lasting hydration for healthy, luminous complexion. Use it consistently to achieve clearer, brighter, and visibly radiant skin.
| Texture | Liquid |
| Skin Type | All Skin Types |
| Type | Toner |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Color | Pink |
| Effect | Moisturizing |
| Width | 1.6 in |
| Length | 1.6 in |
| Height | 4.8 in |
| SKU | sb25072214064655554 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 5737330 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.