Price: ₹131
Original Price: ₹175
Want to know the secret to healthy dewy skin? Hint: it's from Mother Nature herself! Our Slow Sunday Sakura Essence Serum is a powerful addition to your routine. Formulated with sakura extract and more plant-powered skin-friendly ingredients, this serum deeply hydrates, moisturizes, and increases your skin's gloss factor!
| Texture | Serum |
| Color | Clear |
| Skin Type | Dry |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Effect | Moisturizing |
| Length | 3.5 cm |
| Width | 3.5 cm |
| Height | 10.1 cm |
| Net Volume | 30 ml |
| SKU | sb2404086773832222 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 2391426 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.