Price: ₹176
Banish blemishes with a touch of charm using Slow Sunday's Pink Star Blemish Patch. Made from soft hydrocolloid material and infused with centella asiatica, these patches soothe and improve blemish while keeping your skin protected. With a cute pink star design and two sizes, they make blemish care simple and fun.
| Texture | Patch |
| Skin Type | All Skin Types |
| Color | Pink |
| Type | Acne Patch |
| Skin Concern | Acne |
| Length | 8 cm |
| Width | 1.4 cm |
| Height | 12.5 cm |
| Net Weight | 104 g |
| SKU | sb2410109725111121 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 6082220 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.