Price: ₹187
Got a lot of blemishes? We've got you covered! Our Slow Sunday Pro+ Universal Blemish Patch can easily cover and conceal imperfections on the face and body. Whether it's a single spot or a full breakout, these patches adhere securely to provide a protective layer for the skin and improve the appearance of blemishes. Available in two sizes to target specific areas, they make it easy and confident to address your skin concerns.
| Texture | Patch |
| Skin Type | All Skin Types |
| Color | Clear |
| Type | Acne Patch |
| Skin Concern | Acne |
| Length | 3.3 in |
| Width | 0.6 in |
| Height | 5.1 in |
| SKU | sb25041508240299728 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 2944390 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.