Price: ₹142
Put your blemish issues to rest with our Slow Sunday Anti-Blemish Tea Tree Serum! Featuring tea tree extract, salicylic acid, and more, this serum is ultra-moisturizing, soothing, and help balance your skin's oil, control blemish, and exfoliate! Apply the serum every day after cleansing your skin for the best results.
| Texture | Serum |
| Color | Clear |
| Skin Type | Dry |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Effect | Moisturizing |
| Length | 2.58 cm |
| Width | 2.58 cm |
| Height | 9.5 cm |
| Net Volume | 15 ml |
| SKU | sb2404185670123330 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 3453593 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.