Price: ₹226
Get rid of dull-looking skin with our Slow Sunday Brightening Body Lotion! Contained with vegetable oil, vitamin E, and niacinamide, this lotion moisturizes and nourishes for a beautiful brightening effect. Plus, it can help even the appearance of your skin tone for a natural-looking glow with a refreshing and non-sticky texture.
| Color | White |
| Texture | Cream |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Application Area | Body |
| Scent | Floral |
| Effect | Moisturizing |
| Height | 12.35 cm |
| Width | 4.2 cm |
| Length | 4.2 cm |
| Net Weight | 50 g |
| SKU | sb2408029665506961 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 2120638 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.