Price: ₹255
Original Price: ₹328
Made with niacinamide, glycerin, and shea butter, our Slow Sunday Brightening Body Lotion's silky consistency glides on your skin like a dream and works to improve the appearance of dullness to reveal beautifully bright and even skin!
| Ingredients | Alcohol-Free, Cruelty-Free |
| Texture | Lotion |
| Style Type | Niacinamide |
| Ingredients Attributes | Alcohol-Free |
| Type | Body Lotion |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Application Area | Body |
| Scent | Floral |
| Effect | Moisturizing |
| Net Volume | 50 ml |
| Height | 13.2 cm |
| Width | 4.3 cm |
| Length | 4.5 cm |
| SKU | sb260324140945557424684 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 6259933 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.