Price: ₹241
Original Price: ₹292
Furrowed brows creating wrinkles on your forehead? Soften them out with our Slow Sunday Niacinamide Forehead Patch! Featuring a moisturizing gel texturee, niacinamide, and hydrolyze collagen, this forehead patch helps improve the look of wrinkles on your forehead, nourishing your skin making it more bright and plump.
| Ingredients | Alcohol-Free, Cruelty-Free |
| Texture | Gel |
| Style Type | Niacinamide |
| Ingredients Attributes | Alcohol-Free |
| Type | Anti-wrinkle Patches |
| Skin Type | All Skin Types |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Effect | Hydrating |
| Height | 15.2 cm |
| Width | 1.2 cm |
| Length | 7.7 cm |
| Net Weight | 15 g |
| SKU | sb260324145234157639507 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 471158 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.